S-O-S-Wolna-Ukraina

Drodzy Polacy, Drodzy Europejczycy,

zwracamy się do Was z apelem o wsparcie finansowe dla ofiar wojny na Ukrainie. W obliczu haniebnej rosyjskiej napaści na naszych sąsiadów – na suwerenny, europejski kraj jakim jest Ukraina – każdego dnia rośnie liczba ofiar wśród ludności cywilnej. Rośnie też liczba uchodźców pragnących znaleźć schronienie przed lecącymi na ich domy rosyjskimi bombami. Równolegle do pomocy na szczeblu międzynarodowym, państwowym, czy samorządowym niezbędne jest wsparcie nas wszystkich – Obywateli Polski i Unii Europejskiej! Solidarność i realna, codzienna pomoc dla Obywateli Ukrainy jest naszym obowiązkiem!

Pomagajmy razem Obywatelom Ukrainy!

Fundacja My Obywatele Unii Europejskiej im. Wojciecha B. Jastrzębowskiego poszukuje obecnie osób dysponujących warunkami mieszkaniowymi umożliwiającymi przyjęcie uchodźców z Ukrainy oraz zbiera środki finansowe niezbędne do zapewnienia im wszelkiej niezbędnej pomocy po przyjeździe do Polski. Prowadzimy też rekrutację Wolontariuszy, którzy chcą aktywnie włączyć się w niesienie pomocy w różnych formach. Staramy się też integrować różne środowiska i działania osób prywatnych, firm oraz organizacji pozarządowych współpracując i dzieląc się informacjami z partnerskimi organizacjami obywatelskimi. W zależności od osiąganej skali pomocy finansowej Darczyńców oraz wsparcia Wolontariuszy będziemy podejmowali kolejne aktywności również na innych polach, w ślad za wciąż rosnącymi potrzebami podyktowanymi tą bezprecedensową sytuacją.

Wszyscy pracujemy pro publico bono, a każda zebrana w ramach niniejszej zbiórki złotówka, zostanie przekazana na powyższe cele – na pomoc dla Obywateli Ukrainy. Bardzo mocno liczymy na Wasze wsparcie!

Patron naszej Fundacji – Wojciech B. Jastrzębowski, jako powstaniec listopadowy na żywo oglądał agresję Rosji na Polskę. Widząc dziesiątki tysięcy żołnierzy poległych podczas Bitwy o Olszynkę Grochowską pod Warszawą, marzył o POKOJOWEJ i ZJEDNOCZONEJ EUROPIE. Dał temu wyraz w swej „Konstytucji dla Europy” z 1831 r. W godzinie próby nie zawiedziemy naszych przyjaciół z Ukrainy, a także naszego Patrona.

Dziś jeszcze bardziej niż kiedykolwiek wcześniej wybrzmiewa credo Fundacji My Obywatele UE:

NIE MA NIEPODLEGŁOŚCI, BEZ EUROPEJSKIEJ JEDNOŚCI!

Okażmy zatem prawdziwą jedność z Ukrainą!

——–
Uwaga: Czy wiesz, że Zrzutka.pl udostępnia dla zalogowanych użytkowników możliwość realizacji przelewów cyklicznych, które działają do dnia zakończenia danej zrzutki i które oczywiście w dowolnym momencie możesz wyłączyć? – Takie wsparcie jest dla nas bezcenne, a Ty masz pewność, że nie zapomnisz o przelewie wśród wielu innych obowiązków. Dziękujemy każdej osobie solidarnej z Ukrainą! 🙂
{po kliknięciu przycisku „Wpłać na zrzutkę„, w sekcji „Wybierz metodę płatności„, wystarczy odnaleźć kafelek „PayU Wpłata cykliczna„}

——–
Podajemy również numery rachunków bankowych dla wpłat przelewów walutowych w USD i w EURO:

Przelewy w USD: Numer IBAN: PL77 1140 2004 0000 3812 0631 7939
Kod SWIFT: BREXPLPWMB
——–
Przelewy w EURO: Numer IBAN: PL82 1140 2004 0000 3612 0631 7947
Kod SWIFT: BREXPLPWMB
——–
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe fundacji / (donation for the statutory purposes of the foundation)
Odbiorca przelewu: My Obywatele Unii Europejskiej – Fundacja im. Wojciecha B. Jastrzębowskiego (lub w skrócie: MyObywateleUE.org)
Adres odbiorcy przelewu: ul. Podwale 19/112; 00-252 Warszawa
KRS: 0000713123 (opcjonalnie)
——–

Bardzo serdecznie dziękujemy za każdą wpłatę (jednorazową i cykliczną)!

Witold Moszyński – Prezes Zarządu
MY OBYWATELE UNII EUROPEJSKIEJ – Fundacja im. Wojciecha B. Jastrzębowskiego

*** Mission Statement / Deklaracja Misji – MyObywateleUE.org ***

Olgierd Łukaszewicz – Założyciel Fundacji

Rada Fundacji w składzie:

prof. dr hab., prof. zw. Roman Kuźniar – Przewodniczący Rady Fundacji
Pisarka Katarzyna Grochola
prof. dr hab., prof. zw. Jan Jakub Michałek
ks. prałat Aleksander Seniuk
dr Elżbieta Skotnicka-Illasiewicz
Sędzia Jerzy Stępień
prof. dr hab. Roman Wieruszewski
prof. dr hab., prof. zw. Jerzy Wilkin

———————————————————————————–

www.MyObywateleUE.orgwww.fb.com/MyObywateleUE
e-mail: fudacja [at] MyObywateleUE.org
KRS: 0000713123 • NIP: 7010797759 • REGON: 369300940

Pomagajmy razem Obywatelom Ukrainy