Edukacja Europejska

Mazowsze w Europie

PROGRAM EDUKACYJNY DLA MŁODZIEŻY

„Mazowsze w Europie. Konstytucja dla Europy Wojciecha Bogumiła Jastrzębowskiego. Tropem zielonego profesora” – to projekt realizowany przez Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli (mscdn.pl) we współpracy z Fundacją im. Wojciecha B. Jastrzębowskiego My Obywatele Unii Europejskiej (MyObywateleUE.org), którego celem jest:

  • upamiętnienie postaci Wojciecha Bogumiła Jastrzębowskiego – w ustanowionym przez Sejmik Województwa Mazowieckiego – Roku Wojciecha Bogumiła Jastrzębowskiego w 190. rocznicę wydania jego Konstytucji dla Europy (Wolne chwile żołnierza polskiego, czyli myśli o wiecznym pokoju między narodami ucywilizowanymi),
  • przygotowanie i udostępnienie do szerokiego wykorzystania materiałów dydaktycznych nt. W.B. Jastrzębowskiego i jego „Konstytucji dla Europy” opublikowanej 3 maja 1831 r.

Zapraszamy do obejrzenia i propagowania 4 odcinków zrealizowanych w ramach tego projektu:

WOJCIECH BOGUMIŁ JASTRZĘBOWSKI (odcinek 1) - "Tropem zielonego profesora"

WOJCIECH BOGUMIŁ JASTRZĘBOWSKI (odcinek 2) - "Konstytucja dla Europy"

WOJCIECH BOGUMIŁ JASTRZĘBOWSKI (odcinek 3) - Spotkanie z amb. Janem Truszczyńskim

WOJCIECH BOGUMIŁ JASTRZĘBOWSKI (odcinek 4) - Spotkanie z Marszałkiem Woj. Mazowieckiego Adamem Struzikiem

Dołącz do nas!

Jeśli edukacja młodzieży jest Twoją pasją, chciałbyś/chciałabyś dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z wykorzystaniem atrakcyjnych dla młodych form przekazu (m.in. w formie lekcji wideo, e-learningu, wideo-wywiadów, reportaży) a ponadto jest dla Ciebie ważny rozwój społeczeństwa obywatelskiego i silne zakorzenienie Polski w Unii Europejskiej – to koniecznie DOŁĄCZ DO NAS! CZEKAMY WŁAŚNIE NA CIEBIE! Wdrażaj z nami swoje pomysły zarówno współtworząc obecne projekty i inicjatywy Fundacji My Obywatele UE, jak i proponując własne! 🙂

Aby rozpocząć współpracę z naszą Fundacją przy tym projekcie skontaktuj się z nami wpisując w tytule wiadomości e-mail “Edukacja Europejska”. Prześlij nam próbki Twoich materiałów edukacyjnych oraz krótki opis Twoje pomysłu który chciałbyś/chciałabyś zrealizować. Nie zapomnij zostawić do siebie również kontaktu telefonicznego.

Serdecznie zapraszamy do współpracy i kontaktów z nami!
Zespół Fundacji My Obywatele UE